Yüksek Emekli Maaşı Nasıl Alınır, Yüksek Maaş İçin Ne Yapılmalı?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yıllarca çalışan bireylerin tek hayali yüksek emekli maaşı. Bunun için dikkat edilmesi gerek pek çok husus var. Bunlardan en önemlisi parametre brüt maaşı yani prim kazancı.

Yüksek emekli maaşı alabilmek için, günümüzde, bir kuruma bağlı olarak çalışan çoğu kişi birçok yöntem aramakta. Söz konusu bireylerin emekli maaşlarını arttırmalarında bazı önemli püf noktaları bulunmaktadır. İşte bu yazımızda sizler için yüksek emekli maaşı almanın yollarını derledik!

Yüksek Emekli Maaşı Almanın Yolları

Bir kuruma mensup çalışan kişilerin aklının bir köşesinde çoğu zaman ne zaman emekli olacakları dışında, emekli olduklarında da alacakları maaş miktarı yer almakta. Yüksek emekli maaşı için bazı önemli püf noktaları bulunmaktadır. Bu püf noktaların ilkini kişinin parametre brüt maaş miktarı yani prim kazancı oluşturmaktadır. Aynı zamanda yüksek emekli maaşı hayalini kuran bireyin, bunu çalışma hayatının son yıllarına bırakmaması gerekmekte. Aksine yüksek emekli maaşa tabi tutulmada tüm kazanç miktarına bakıldığı için, emekli olmadan 7-10 yıl önce emekli maaşını yüksek alabilmek için çalışmalara birtakım başlaması önerilmektedir.

İki Farklı Kurumdan Sigorta

Kişi farklı iki kurum üzerinden maaş alımını sağlayabilirse, bu maaş alımı bireyin prim kazancını ve doğal olarak da emekli maaşını da yükselteceğinden ve gelir seviyesi de artmış olacağından yüksek emekli maaşı alabilir. Yüksek emekli maaşı alabilmenin en önemli yollarından diğeri belirtildiği üzere kişinin aylık maaş miktarının yüksek olması.

Bakmakla Yükümlü Kişi Sayısı

Kişinin yüksek emekli maaşı alabilmek için yapması gereken diğer şey, emeklilik için dilekçesini yazarken mutlaka bakmakla yükümlü olduğu kişi sayısını belirtmeli çünkü emekli maaşı hesaplanırken bu konuda göz önünde bulundurulmakta.

Yüksek Emekli Maaşı Nasıl Alınır, Yüksek Maaş İçin Ne Yapılmalı?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın