Türkiye Bilimler Akademisi Uzman ve Memur Alımı Yapıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yayımlanan personel alımı ilanlarına göre Türkiye bilimler akademisi bünyesinde istihdam edilmek üzere uzman ve memur alımı ilanı yayımladı. Başvuru detayları haberimizin içeriğinde.

Türkiye Bilimler Akademisi bünyesinde istihdam edilmek üzere personel alımı ilanı yayımladı. Yayımlanan personel alımı ilanlarına göre Türkiye bilimler akademisi 4 TÜBA uzmanı, 1 Avukat, 3 İdari Uzman, 3Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni,4 Memur,1Arşiv memuru, 1 Mütercim,2 Sekreter, 1Şoför,2 Grafiker,2 Kütüphaneci,1 Programcı,2 Teknisyen ve 2 Hizmetli alımı yapıyor.

TÜBA Uzmanı Alım Başvuru Şartları;

TÜBA çalışma gruplarının tematik alanları ile ilgili disiplinlerden birinde (sağlık ve yaşam bilimleri alanlarından birinde) doktora derecesine sahip olmak.

Kamu kesimi veya özel kesimde aşağıdaki konularda en az 5 (beş) yıl fiilen başarılı olarak çalışmış ve başvuru tarihi itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak.

Avukat Alım Başvuru Şartları;

Yükseköğretim kurumlarının hukuk fakültelerinden veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak.

İdari Memur Alım Başvuru Şartları;

En az dört yıllık lisans öğrenimi veren siyasal bilgiler (bilimler), iktisadi ve idarî bilimler, iktisat, işletme fakülteleri veya bölümlerinden mezun olmak.

Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni Başvuru Şartları;

Üniversitelerin dört yıllık fakülte ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kuramlarından lisans düzeyinde mezun olmak.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2020 yıllında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS P1, P2, P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

30 yaşını doldurmamış olmak.

Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya belge verdiği sonradan tespit edilen adayların müracaatları kabul edilmeyecek, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir. Bu durumdaki adaylar hakkında genel hükümlere göre yasal işlem yapılacaktır.

Başvuru Şekli ve Tarihi;

Başvurular 15 Temmuz 2022 tarihinde başlamış olup 25 Temmuz 2022 tarihinde sona ermiş olacaktır. Başvurular TÜBA’da şahsen yapılacaktır.

Türkiye Bilimler Akademisi Uzman ve Memur Alımı Yapıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın