Temmuz Ayı Stajyer Maaşları Açıklandı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Asgari ücretteki artış okullardan işletmelere staj yapmak için giden lise ve üniversite öğrencilerine ödenen staj ücretini de arttırdı. Fiyat artışları ne kadar oldu detaylar haberimizin içeriğinde…

İşletmelerde mesleki eğitim görecek stajyerler, çırak, aday çırak ve kalfalar için ödenecek minimum ücret tutarı, 2022 yılı asgari ücret tutarının açıklanması ile birlikte belirlenmiş oldu. 25 Aralık 2021 tarihinde yayımlanan 7346 sayılı Kanun ile yapılan bazı düzenlemeler, asgari ödenecek ücreti ve devlet desteği şartlarında bazı yeni uygulamalar getirdi.

Asgari ücretteki artış okullardan işletmelere staj yapmak için giden lise ve üniversite öğrencilerine ödenen staj ücretini de arttırdı.

Stajyer öğrencilere net asgari ücret olan 5500,35 TL’nin yüzde 30’undan az olmamak üzere ücret alıyor. 5 bin 500 lira olan asgari ücretle birlikte en düşük staj ücreti 1.650 TL oldu.

Staj zorunluluğu olmayan ve gönüllü olarak staj yapan öğrenciler için devlet katkısı ödemesi yapılmayacaktır. Fakat bu öğrencilere stajyer ücreti ödenmesi zorunludur, iş kazası ve meslek hastalığı sigortasının da okul tarafından yapılması şarttır.

Stajı zorunlu olan fakat staj yapmak için uygun bir işletme bulamayan bu sebeple stajını okulda devam ettirilmesi durumunda da devlet katkısı ödemesi olmayacaktır.

Temmuz Ayı Stajyer Maaşları Açıklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın