Tasdikname Aldım Uzman Erbaş Olabilir Miyim?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazımızda, tasdikname aldım uzman erbaş olabilir miyim? ve uzman erbaş olabilme koşulları konularında bilgiler vereceğiz.

Tasdikname aldım, uzman erbaş olabilir miyim? Sorusu, okuldan ayrılmak durumunda olan ve bir meslek arayışı içerisinde bulunan kişilerin araştırdığı konulardan birisidir. Rütbeli asker olmak isteyen kişiler, bu rütbeye ulaşabilmek için bazı şartları gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Öncelikle TC vatandaşı olmaları, en az lise mezunu olmaları gerekmektedir.

Yazımızın devamında uzman erbaş olabilmek için gereken koşullara ve uzman erbaş olabilmek için gereken mülakat uygulaması konularına değineceğiz.

Uzman Erbaş Olabilme Koşulları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, en az lise mezunu, çavuş rütbesi ile askerlik hizmetini tamamlamış, yüz kızartıcı bir suçtan ceza almamış erkeklerin uzman erbaş olabilme koşulları karşılanmış demektir. Askerlik görevini sürdürmeye devam eden ve çavuş rütbesinde olan, uzman erbaş olmak isteyen kişiler, KPSS puanına gerek olmadan uzman erbaş olmak için başvurularını yapabilirler. Uzman erbaş olabilmek için yazılı sınav, fiziki kabiliyet sınavı ve mülakat uygulaması yapılmaktadır ve bunların üçünden de başarılı olunması gerekmektedir.

Tasdikname aldım, uzman erbaş olabilir miyim? Sorusuna verilecek cevap “hayır” olacaktır. Tasdikname ile okuldan atılan kişiler, uzman erbaş olmak için başvuruda bulunamazlar. En az lise mezun adaylar başvuruda bulunabilir.

Uzman Erbaş Mülakat Uygulaması

Yazılı sınavı başarıyla geçen ve spor sınavından fiziki yeterliliği tespit edilen adaylar, uzman erbaş mülakat uygulaması için hak kazanırlar. Mülakat, personeli tanımak, yeterliliğini ve genel kültürünü tespit edebilmek için gerçekleştirilen bir uygulamadır. Mülakattan da başarılı bir sonuç alan uzman erbaş adayları, uzman erbaş olma hakkını kazanırlar.

Bu yazımızda tasdikname aldım, uzman erbaş olabilir miyim? Sorusuna yanıt aradık ve bu yanıtın olumsuz olduğunu öğrendik.

Tasdikname Aldım Uzman Erbaş Olabilir Miyim?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın