Sözleşmeli Personel Olanlar Dikkat Değişiklik Var

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sözleşmeli personel olarak çalışanlar için yeni dikkat edilmesi gereken önemli bir değişiklik var. İşte o önemli değişiklikler…

Yeni dikkat edilmesi gereken önemli bir değişiklik Sözleşmeli personel olarak çalışanları ilgilendiriyor. Çalıştırma esası ile ilgili yeni değişiklik var.

MADDE 1- 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştınlmasına ilişkin Esasların ek 8 inci maddesinin sekizinci fıkrasının ikinci cümlesinde yer alan “kapsamında eser başı veya temsil başı ücret karşılığı çahştınlanlar” ibaresi “kapsamında; eser başı veya temsil başı ücret karşılığı çalıştınlanlar ile ücreti saat karşılığı belirlenmiş olanlar” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 2- Aynı Esasların eki 5 SAYILI CETVEL (BİR YILDAN AZ SÜRELİ HİZMETLERE İLİŞKİN CETVEL)’in 4 üncü satırının;

a) “HİZMET” sütunu “Sanatsal faaliyetler kapsamında temsil başı, eser başı ve yürütülecek diğer sanatsal çalışmalar ile figüranlık çalışmaları” şeklinde değiştirilmiştir.
b) “ADET” sütununun “Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü için” kısmına “Figüran 3.360 adam/ay” satırından önce gelmek üzere “-65 yaş üstü sanatçı (yılda 30 kişiyi geçmemek üzere),” satırı eklenmiştir.

c) “TAVAN ÜCRET” sütununun sonuna “*65 yaş üstü sanatçı için saat ücreti: 295 göstergenin memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak tutar” satırı eklenmiştir.

MADDE 3- Bu Esaslar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4 – Bu Esasları Cumhurbaşkanı yürütür.

Sözleşmeli Personel Olanlar Dikkat Değişiklik Var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın