Sosyal Yardım Başvuruları Nasıl Yapılır? Hangi Yardımlar Yapılıyor?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başta belediyeler olmak üzere birçok kurum, dernek ve vakıflar sosyal yardımları gerçekleştirmektedir. Sosyal yardım başvuruları hakkında merak edilenler ise internet üzerinden araştırılmaktadır. Belediyelerin, derneklerin vakıfların yaptığı yardımlar nelerdir? İşte, sosyal yardımlar hakkında merak edilenler haberimizde

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi ülkemizde de ekonomik zorlukları beraberinde getirdi. Geçimlerini sağlamakta zorluk çekenlere devlet tarafından çeşitli yardımlar yapılmaktadır. Dar gelirli ve ihtiyaç sahiplerine verilen sosyal yardımlar için öncelikle başvuru gerekmektedir. Kurum, dernek ya da vakıflar sosyal yardımlar için harekete geçerken kişilerin bilgilerinin yer aldığı başvuru yapılması gerekir.

Hangi Yardımlar Yapılıyor;

Gıda yardımı,

Yakacak yardımı,

Giysi yardımı,

Eğitim masrafları yardımı,

Kırtasiye yardımı,

Eşya ve para yardımı,

Afetzedelere yapılan sosyal yardımlar,

Kimsesiz kalmış kişilere yapılan yardımlar,

Dul kadın ve yetimlere yapılan sosyal yardımlar,

 Engelli bireylere yönelik yardımlardır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvuru talebinde bulunulabilir. Özellikle pandemi sürecinde verilen yardımlar için e-devlet üzerinden başvuru gerçekleştirilebilir. https://www.turkiye.gov.tr/ashb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu adres üzerinden başvuru yapılabilir.

Sosyal Yardım Başvuruları Nasıl Yapılır? Hangi Yardımlar Yapılıyor?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın