SGK Solunum Oksijen Cihazları Nereden Alınır? Fiyatları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sigorta kapsamında değerlendirilen solunum cihazları nereden alınır sorusu özellikle solunum cihazı ihtiyacı olanlar için merak edilmektedir.

Solunum cihazları nereden alınır? Sorusu nefes darlığı problemi yaşayan hasta ve yaşlılar için sunılan devlet desteği olarak değerlendirilmektedir. Özellikle solunum cihazı fiyatları nelerdir gibi sorular merak edilmektedir.

SGK tarafından verilen oksijen ve solunum cihazları, CPAP ve BPAP, uyku apnesi ve ev tipi solunum aletleri ücretleri hepsi hakkında bilgilendirmeleri kamu rehber olarak ele alacağız.

Solunum Cihazları Nereden Alınır?

Solunum yollarında sorun yaşayan hastaların Koa hastalığının solunum cihazına en çok ihtiyaç duyulan hastalıklar arasında yer almaktadır. Burada evde tedavi görmekte olan kişilerin akciğer kanseri, nefes darlığı sorunu olan kronik hastalar hem uyku apnesi sıkıntısı yaşayan kişiler evde kullanacakları cihazlar için ilk olarak SGK ya başvuru yapmaları gerekmektedir.

Solunum cihazı almak isteyen hastalar öncelikle devlet hastanelerinde tedavi olmanız gerekiyor. Tedavi işleminin ardından var olan hastalığa bağlı olarak solunum cihazı yazılacaktır.

Hasta bu reçete ile SGK ya gelerek ihtiyacı olan solunum cihazının belli bir ücret karşılığında alabilecektir. Bazı solunum cihazlarında ise hastalık bitiminde geri iade edilmesi gerekmektedir.

Oksijen Konsantratörü SGK Ödemesi ve Fiyatları

Solunum cihazları içinde aynı zamanda en çok aranan oksijen konsantratörü fiyatları da aynı zamanda merak edilmektedir. Burada oksijen konsantratörü SGK ödemesi ve fiyatları aşağıdaki gibidir;

SGK burada yer alan cihazın 900 TL + %8 KDV tutarında kısmını karşılıyor.

Tedavi sonunda cihaz SGK ya geri iade edilmek zorundadır.

5 litrelik cihaz ortalama 3000 ile 5000 arasında değişmektedir.

10 litrelik cihaz ise oksijen konsantratörü fiyatları 5000 ile 10000 arasında değişiklik göstermektedir.

SGK Solunum Oksijen Cihazları Nereden Alınır? Fiyatları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın