SGK Sigorta Başlangıç Tarihi Nasıl Öğrenilir?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SGK girişim hangi tarihte yapıldı? Milyonlarca vatandaşın bekleği EYT yasası gündemden düşmüyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar olarak da bilinen EYT ilgili son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor.Emeklilik için önemli bir detay olan sigorta başlangıç tarihi nasıl öğrenilir? sorusu özellikle EYT’liler tarafından gündeme getirildi.Peki, “Sigorta başlangıç tarihi nasıl öğrenilir?”, ” SGK girişim hangi tarihte yapıldı?

İşe başlanılan ilk tarih olan sigorta girişi emeklilik için hayati bir önem taşımaktadır. SGK işe giriş tarih sorgulamanızı e-Devlet üzerinden yapabilirsiniz. Öte yandan, EYT’li olup olamayacağını sorgulayan milyonlarca kişi, 1999 öncesi girişli ise EYT yasasından faydalanabilecek.

e-Devlet internet sitesinden T.C. kimlik numaranız ve e-Devlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonra açılan ekranın sol tarafında yer alan hizmetler bölümünden ”SGK’ bağlantısı tıklanır. Bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza çıkan seçenekler arasından ”SGK Tescil ve Hizmet” sekmesine girilmelidir. Buradan istenilen hizmet dökümü bilgisine erişim sağlanabilir.

SGK’ya bağlı tüm vatandaşların kendilerine ait olan sigorta ve prim bilgilerini bulabileceği belgeye hizmet dökümü denilir. Hizmet dökümü belgesinde temel sigorta bilgilerinin yanı sıra sigortalı çalışılan gün sayısı, işe girilen ve çıkılan tarih, çalışılan işte alınmış olan görev, çalışılan şirketin bilgileri gibi bilgiler yer almaktadır.

Kıdem hesaplama ve ikramiye hesaplama işlemleri de SGK hizmet dökümü ile yapılabilmektedir. Ayrıca SGK hizmet dökümü vize alma sürecinde ya da mahkeme gibi resmi kurumlarda da kullanılabilmektedir.

SGK Sigorta Başlangıç Tarihi Nasıl Öğrenilir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın