SGK Şahıs Ödemeleri İçin Banka Tanımlama ve Sorgulama

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SGK konusundan vatandaşların en çok merak ettikleri konuların başında SGK şahıs ödemeleri yer almaktadır. Bu haberde SGK şahıs ödemeleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

SGK şahıs ödemeleri,  SGK tarafından şahısların e-devlet yoluyla banka hesaplarına yolladıkları ödemelere verilen genel addır.  Şayet bir banka hesabınız yok ise SGK ile anlaşma sağlamış kurumlar aracılığıyla bu ödemeleri çekmeniz mümkündür.

SGK Şahıs Ödemelerin Nasıl Faydalanabilirsiniz?

SGK şahıs ödemelerinden faydalanmak isteyen vatandaşların öncelikle bilmeleri gereken şeyin; hangi ödeme türlerinin SGK şahıs ödemesi olarak tanımlandığını bilmeleri gerekmektedir.  SGK şahıs ödemeleri birçok konuda ve farklı nedenlerden dolayı yapılabilir. Peki,   SGK şahıs ödemlerinden nasıl faydalanabilirsiniz? Ve SGK şahıs ödemesinden kimler faydalanabilir?

SGK’dan Kimler Şahıs Ödemesi Alır?

SGK şahıs ödemeleri, SGK tarafından şahıslara e-devlet üzerinden çeşitli konularda banka hesaplarına veya SGK ile anlaşmalı kurumlar üzerinden çeşitli konularda yapılan ödemelerdir. SGK şahıs ödemeleri; eğitim, konut ve yol, maaş, sağlık ve diğer konular adı altında yapılabilmektedir.

SGK Şahıs Ödemesi Sorgulaması Nasıl Yapılır?

SGK şahıs ödemelerinin yatıp yatmadığını öğrenmek isteyen bütün vatandaşlar, e-devlet üzerinden SGK şahıs ödemesi sorgulaması yaparak öğrenebilmektedirler.  Öncelikle sorgulamayı yapabilmek için e- devlet kullanıcı adı ve şifrenizin olması gerekir. Şayet şifreniz yok ise en yakın PTT şubelerinden şifre alıp sorgulama yapmanız mümkündür. E- devlet sistemini giriş yaptıktan sonra arama motorundan SGK yazdıktan sonra şahıs ödemeleri sorgulama butonunu seçerek ödemenin yapılıp yapılmadığını sorgulamış olursunuz.

Şahıs Ödemeleri Ne Zaman Yatırılır? 

SGK şahıs ödemelerinin tam olarak ne zaman yatırılacağı konusunda net bir zaman belirtmek oldukça güç olabilir. Çünkü SGK şahıs ödemelerinin yatış tarihini hizmetin konusu belirlemektedir. Bu bazen 15 gün olabilirken bazen 1 ay olabilir.

 

SGK Şahıs Ödemeleri İçin Banka Tanımlama ve Sorgulama

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın