SGK İlişiksizlik Belgesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SGK ilişiksizlik belgesi başvurusu nasıl yapılır? SGK ilişiksiz belgesi hakkında tüm detayları ve başvurunun nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

SGK ilişiksizlik belgesi başvurusu nasıl yapılır? Firmaların ihaleleri alabilmek için onlarda istenen, borç durumunu gösteren belgeye ilişkisizlik belgesi adı verilir. Bu belge belediyeler tarafından talep edilir ve SGK’dan alınır. SGK üzerinden bu belgeyi alabilmek için bazı şartların sağlanması gerekiyor.  

SGK İlişiksiz Belgesi Nasıl Alınır?

İlişiksiz belgesi almak için SGK’ya başvuru yapmanız gerekir. Başvuru sonrasında kurum firmanın bilgilerini kontrol eder ve borç bulunmuyorsa onaylı belgeyi verir. Ayrıca ilişiksiz belgesi almak için mali müşavirlik firmalarından da destek alabilirsiniz. İhaleye katıldığınız zaman ilişiksiz yazısının hangi yerden alınması gerektiği firmalara açıkça belirtilir. İhaleye katılım şartlarında belgenin nereden alınması gerektiği açıklanmamışsa şu kurumlardan destek almalısınız.

•     SGK resmi internet sitesi,
•    Mali müşavirlik,
•     SGK Müdürlükleri.
SGK İlişiksiz Belgesi Başvurusu Nasıl Yapılır?
SGK ilişiksiz başvurusu gerçekleştirmek için ilk olarak SGK resmi internet adresine girmeniz gerekir. Daha sonra;
•    ‘İlişkisizlik Belgesi’ sayfasına girin,
•    Burada sizlerden istenen bilileri eksiksiz olarak doldurun,
•    Belgeler elinizde bulunmuyorsa e devlet üzerinden temin edin,
•    Form doldurulduktan sonra ihale bitiş tarihini girin,
•     Barkodlu belgeyi yazdırın ve kurumlara ibraz edin.
İşlemleri yaparken ilişiksizlik belgesi alamıyorsanız yetkili olarak tanınmıyorsunuz anlamına gelir. Bu gibi durumlarda şahsi başvuru yapmanız gerekir.
SGK İlişiksizlik Belgesi Sorgulama Nasıl Yapılır?
SGK ilişiksizlik belgesi sorgulama işlemleri yetkili kişiler tarafından gerçekleştirilir. SGK ilişiksizlik belgesi başvuru süresi otuz gündür. Ceza almamak için ilişiksizlik belgesinin zamanında alınmasına mutlaka dikkat etmeniz gerekir. İhalede asgari işçilik de bildirilmemesi durumunda SGK ilişiksizlik belgesi de verilmemektedir. Bu yüzden belgenin alımında püf noktalara özen gösteriniz.

SGK İlişiksizlik Belgesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın