SGK İdari Para Cezası Sorgulama ve Ödeme Nasıl Yapılır?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazımızda sizlere SGK idari para cezası ödemek için neler yapmalısınız ve ödeme nasıl yapılır nasıl sorgularız bunlara değineceğiz.

İdari Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Eğer idari para cezanızı sorgulamak istiyorsanız SGK e bildirge sistemine girerek buradan çok kolay sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra işveren borç görüntüleme kısmına tıklamanız gerekmektedir.  Girdiğinizde sistemde önceden kesilen bütün para cezalarını görebilirsiniz. Ödenmiş ya da ödenmemiş olarak bütün kayıtlar sistemde yer almaktadır. SGK idari para cezası sorgulama anlattığımız gibi oldukça kolaydır.

SGK İdari Para Cezası Ödemesi Nasıl Yapılmaktadır?

Cezanızı ödemek için öncelikle hangi kurum aracılığı ile ödeme yapacağınızı bilmeniz gerekmektedir. PTT üzerinden ödeme yapmak isteyenler bir konuya dikkat etmeleri gerekmektedir.  PTT ile ödeme yapacaksanız devlet borçları kısmında cezanız görüntülenemeyebilir. Bu nedenle PTT üzerinden ödeme yapacakların bu hususta dikkat etmeleri gerekmektedir.

İdari para cezanızı ödemeniz için SGK ile anlaşmalı bankaları seçmeniz gerekmektedir. Bu bankalar Anadolu Bank, Vakıf Bank, Finans Bank, PTT, Deniz Bank, Ing Bank, Yapı Kredi, Garanti Bankası, Halk Bank, Ak Bank, Kuveyt Katılım Bankası, HSBC, İş Bankası, Fortis Bank, Alternatif Bank, Finans Katılım Bankası gibi çeşitli bankalar kullanılabilir. SGK idari para cezası ödeme bankalara başvurabilirsiniz.

Bu bankalar ile ödeme yapabileceğiniz gibi online olarak ödeme yapabilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu web sitesine girerek yapabilirsiniz.

SGK İdari Para Cezası Sorgulama ve Ödeme Nasıl Yapılır?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın