Sgk dan Azami Tutarı Aşan Kazancın Primi Nasıl Geri Alınır?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sgk dan azami tutarı aşan prim durumu genel olarak bazı kişilerin karşılaşmış olduğu bir durumdur.

Sgk dan azami tutarı aşan prim mevcut olduğu zaman bu prim yine doğrudan sgk tarafından geri alınabilir. Öncelikle kişinin azami tutarı aşmış olduğu kazancı ne ise onu dile getirmesi gerekir. Sgk azami tutar primi mevcut olan kazanç ile alakalı olan bir durumdur. Burada ilk etapta kazanç hesaplanır. Eğer kazanç azami tutarı aşacak şekilde ortaya çıkarsa bunun primi de geri alınır.

Sgk ve Azami Tutarı Aşma Durumu

Sgk genel olarak belli bir ödeneği öder. Sgk dan azami tutarı aşan prim söz konusu olduğu zaman burada tutar ne ise  o tutar tekrar sgk tarafından kişiye geri ödenir. Yani kişi ne kadar çalışmış ise onun karşılığını geri alır. Sgk genel olarak bunları göz önünde tutarak gerekli ödemeyi yapar. Sgk azami tutarı ödeme durumu genel olarak mevcut olan maaş ne ise o göz önünde tutularak yapılır. Genel maaş ne ise o maaş durumu hesaplanır. Bu hesaplama sonrasında ise ödeme yapılır.

Sgk ve Ödenen Azami Tutar Primi

Sgk azami tutarı aşma durumu söz konusu olduğu zaman bunu doğrudan ödemek zorundadır. Genel olarak azami tutarı aşma gibi bir durum meydana geldiği zaman sgk bunu anında hesaplar. Eğer burada belli bir aşma durumu varsa bunu anında öder. Yani genel ödeme durumu hesaplanır ve belli bir süre içinde de ödenir. Bu ödenek genel olarak azami tutar aşıldığı zaman karşınıza çıkar. Sgk dan azami tutarı aşan prim durumu meydana geldiği zaman anında ödeme yapılır.

Sgk dan Azami Tutarı Aşan Kazancın Primi Nasıl Geri Alınır?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın