SED Destek Ödemesi Yapıldı ! Bakandan Açıklama

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SED destek ödemeleri yapıldı. Bakandan açıklama geldi. Geçtiğimiz günlerde duyuru yapılan Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesi Kasım 2022 de yapılacağı açıklandı. 356.906.974 TL yatırıldığı açıklandı.

Aile bütünlüğüne önem verdiklerini belirten bakan yanık ekonomik nedenlerin çocukların ailelerden kopmasına yol açmasına engel olmak için ihtiyaç sahibi ailelere destek ödemesi verildiği açıkladı. Yapılan açıklamaya göre bu yardımdan 153 Bin çocuk yararlandı.

Aile ve sosyal hizmetler bakanı derya yanık ihtiyaç sahibi ailelerin hesaplarına çocukları için Sosyal ve Ekonomik destek ödemesi için 356.906.974 TL’lik bütçe ayrıldığı belirtildi.

Bu amaçla çocukların hem maddi hem de sosyal ve kültürel yönden desteklenmesi için SED hizmet modeli uygulandığını anlatan Bakan Yanık, ailelere düzenli olarak aylık ödeme yapıldığını belirtti. SED ile ailelerin, çocuklarının başta eğitim olmak üzere diğer ihtiyaçlarını karşıladığını ifade eden Bakan Yanık, ayrıca çocukların çeşitli faaliyetlere katılarak sosyalleşme fırsatı sağlandığını açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre bakan  “Sosyal ve Ekonomik Destek ’ten (SED) yararlanan ihtiyaç sahibi ailelerimizin hesaplarına kasım ayında toplam 356.906.974 TL yatırdık”  dedi.

SED Destek Ödemesi Yapıldı ! Bakandan Açıklama

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın