PTT 1 Yılda 15.000 Destek Ödemesi! Aile Bakanlığı ve Başvuru Ekranı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maddi durumu yetersiz dal gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere 1 yıllık destek ödemesi… PTT sosyal yardım başvurusu için ekran açıldı. Başvurular e-devletten alınacak.

Aile bakanlığı ihtiyaç sahiplerine sosyal destek ödemesi yapacağını duyurdu. Yıllık ortalama 15 Bin TL destek ödemesi yapılacak.  PTT dar gelirli ve maddi durumdan yetersiz olan ailelere destek ödemesi yapıyor.  Ayda 850-1.250 TL arası destek sağlanmaktadır.

Aile bakanlığı ihtiyaç sahiplerine her yıl milyonlarca yardım yapmaya devam ediyor.  Aile destek programı kapsamında Türkiye genelinde binlerce ihtiyaç sahibi aileye aile ve sosyal güvenlik bakanlığı tarafından ödeme yapılmakta. Aile destek ödemeleri her ay düzenli olarak ailelere yapılmakta. Başvuru yapacak olan ailelerin maddi durumuna göre yapılan ödemeler 850-1250 TL arasında değişmektedir.

PTT Başvuruları Kimler Yapamaz?

Türk vatandaşı olmayan, mavi karta sahip olan, yerleşim yeri yurt dışı olan, 18 yaşından küçük olan ve hanesinde memur noter veya muhtar olarak çalışan yada yurt dışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi yada kişilerin bulunması durumunda başvurular değerlendirilmeye alınmayacak.

Aile destek programı ödemeleri kişi başı gelirine göre belirlenmektedir, buna göre aylık kişi başı geliri 450 TL ve altı olan vatandaşlara 1.250 TL.

Aile destek başvuruları e-devlet üzerinden yapılmaktadır. E-devlete erişimi bulunmayanlar ikamet ettiği illerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına giderek başvuruda bulunabilmektedir.

PTT 1 Yılda 15.000 Destek Ödemesi! Aile Bakanlığı ve Başvuru Ekranı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın