Konut Bakımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Betonarme ev yapım yardımı, prefabrik ev yapım yardımı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başvuru şartlarını taşıyarak başvuruda bulunanlara sağlanıyor. 18 yaş üstü kişilerin başvuruda bulunabileceği barınma yardımı şartları ilgiyle araştırılıyor. İşte, Betonarme ev yapım yardımı, prefabrik ev yapım desteği tutarı ve detaylar…

Söz konusu yardımdan faydalanamak isteyenlerden; Hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az (2022 yılı için 1.833,45-TL) olmakla birlikte yaşlılık, engellilik, tek ebeveynli aile, dul olma gibi özel şartlardan herhangi birine haiz olma, aynı zamanda onarımı yapılacak evin ya da ev yapımlarında arsanın tam hisseli tapusuna haiz olma şartları aranıyor.

2022 yılında ev onarımlarında 75.000-TL, prefabrik ev yapımlarında 150.000-TL, betonarme ev yapımlarında 200.000-TL’ye kadar destek verilir.

Barınma desteği içerisinde bulunan betonarme ev yapım yardımı, prefabrik ev yapım yardımı için başvurular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakflarına yapılıyor.

Konut Bakımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın