Kasım Ayı Sosyal Yardım Ödeme Tarihleri

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kasım ayına yaklaştığımız günlerde Türkiye Aile Destek Programı hakkında yapılan araştırmalar hız kazandı. Ödeme alan vatandaşlar konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Peki, aile sosyal yardım parası ne zaman ödenecek? Kasım ayı aile sosyal ödemesi hangi tarihte yatacak? İşte merak edilenler

Aile Destek Programı destek paralarının ne zaman yatırılacağı hakkında yapılan araştırmalar devam ediyor. Ödeme alan binlerce kişi detayları merak ediyor. Peki, aile sosyal yardım parası ne zaman ödenecek? Kasım ayı aile sosyal ödemesi hangi tarihte yatacak? İşte detaylar

AİLE SOSYAL YARDIM PARASI NE ZAMAN YATACAK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Kasım ayı ödemeleri hakkında açıklama yapılmadı. İlerleyen haftalarda açıklama gelecek ve tarih belli olacak.

KİMLERE DESTEK ÖDEMESİNDEN FAYDALANAMAZ?

Aile Destek Programına başvuran kişinin;

Türk vatandaşı olmaması,

Mavi Kart sahibi olması,

Yerleşim adresinin yurt dışında olması,

18 yaşından küçük olması,

Hanesinde memur, kamu işçisi, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması durumlarında başvurular değerlendirmeye alınamayacaktır.

850-1.250 TL’YE YÜKSELDİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türkiye Aile Destek Programı’nın kapsamını genişlettiklerini belirterek, “Programımızdan daha fazla vatandaşımızın istifade etmesi için mevcut bütçemiz 15 milyar TL’ye 25 milyar TL ilave ederek programımızı genişletiyoruz. Bu doğrultuda 450 TL – 600 TL olan destek tutarımızı 850 – 1.250 TL’ye yükseltiyoruz” dedi.

Kasım Ayı Sosyal Yardım Ödeme Tarihleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın