İşverenler İş Yerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Defteri Tutmak Zorunda Mı?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İş yerinde iş sağlığı güvenliği defteri tutmak özellikle hem kamuda hem de özel iş yerlerinde mevcut olmaktadır.

İş yerinde sağlığı güvenliği defteri tutmak için buradaki yük işverene düşer. Çünkü gerekli denetim yapılır. Yapılan bu denetim sonucunda özellikle sağlığı ve güvenliği defterine de bakılır. Bu alanda çalışan her işçinin sağlığı ve güvenliği defteri tutulmalıdır.

Çünkü bu zorunlu olan bir durumdur. Özellikle güvenliği için buna ihtiyaç duyulur. Böylece hangi kişilerin çalıştığı ve sağlık durumunun ne olduğu da anlaşılır. Her yeri bu defteri tutmalıdır.

İş Verenler Açısından İş Sağlığı Defteri

Her yeri bunu tutmalıdır. Bu alanda sağlığı ve güvenliği defteri her kişiye özel olacak şekilde tutulur. Yani çalışan her bir bireyin kendine özgü olan bir sağlığı defteri olur. Bu defter içinde yerinin de genel durumu mevcuttur.

Ayrıca işçinin de genel sağlık durumu yer alır. Bunun yapılmasının en temel sebebi kişinin hangi şartlar altında çalışması ve ayrıca işçi sağlığının da buna uygun olmasıdır. İş yerinde sağlığı güvenliği defteri tutmak oldukça önemlidir.

Çünkü kimi yerleri genel sağlık durumuna uymaz. Bu uymama durumunda da yerleri ceza alır.

Çünkü her yerinin belli şartları vardır. Bunun dışına çıkılmaması gerekir. İş yerinde sağlığı güvenliği defteri tutmak için işverene gerekli olan evrakları hazırlar.

Bu alanda da evrakların resmiyeti ve tutulma tarihlerine kadar her şey evrak içinde yer alır. İşverenin sağlığı defteri alanında her çalışan için kişisel olacak şekilde tüm bilgiler yer alır.

İşverenler İş Yerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Defteri Tutmak Zorunda Mı?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın