İstifa Eden Devlet Memuru Tekrar Memurluğa Dönebilir Mi?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstifa eden memur tekrar dönebilir mi sorusu genel olarak istifa edip tekrar başlamak isteyen kişiler tarafından merak edilir.

İstifa eden memur tekrar dönebilir mi sorusuna evet yanıtı verilebilir. Burada eğer istifa eden kişi görevden istifa etmiş ise daha sonra tekrar görevine dönebilir. Bunun için kurumla iletişime geçmesi yeterli olacaktır.

Ayrıca sadece kendi kurumunda değil başka bir kurumda da göreve başlayabilir. Eğer kişi adaylık döneminde istifa etmiş ise o zaman sadece adaylık yaptığı kuruma dönebilir. Eğer diğer kurumlarda boş kadro varsa onlara da girebilir. İstifa eden memurun devlet memurluğuna dönmesi mümkündür.

İstifa Eden Memurun Tekrar Görevine Dönmesi

İstifa eden memur daha sonra tekrar görevine dönebilir. Bunun için kurumla iletişime geçmesi gerekir. İstifa eden memur tekrar dönebilir mi sorusu genel olarak istifa etmiş olan ancak yeniden görevine başlamak isteyen kişiler tarafından sorulur. Bunun için herhangi bir engel yoktur. Hatta kişi kendi kurumu dışında başka bir kurumda da göreve başlayabilir. İstifa eden memurun işine dönmesi mümkün olan bir sürece sahiptir. Bu alanda her kamu kurumunda çalışan memurun istifa etme hakkı olduğu gibi görevine dönme hakkı da vardır.

Ancak bunun için kurumla iletişime geçmesi gerekir. Böylece daha sağlıklı olacak şekilde işlem yapmış olur. Ayrıca istifa eden kişi yıllarca görevinde olmasa bile yine de görevine dönebilir. Bunun için görevden ayrı kalma gibi bir süre söz konusu olmaz. Bu sadece istifa eden kişiye kalmış olan bir durumdur. Ayrıca bu durum kadrolu çalışanlarda daha çok geçerlidir. İstifa eden memur tekrar dönebilir mi sorusu da yazıda bu şekilde yanıt bulmuştur.

İstifa Eden Devlet Memuru Tekrar Memurluğa Dönebilir Mi?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın