Hanelerin Cebini Rahatlatacak Yardım Müjdesi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçim sıkıntısının giderek arttığı günlerde hayat pahalılığında dar gelirli aileleri zorda bırakmamak için sosyal destek programlarını artıran devlet, doğalgaz ve elektrik ödemelerinin tutarını da geçtiğimiz aylarda artırmıştı.

Geçim sıkıntısının giderek arttığı günlerde hayat pahalılığında dar gelirli aileleri zorda bırakmamak için sosyal destek programlarını artıran devlet, doğalgaz ve elektrik ödemelerinin tutarını da geçtiğimiz aylarda artırmıştı. Bu zorlu günlerde dar gelirli ailelerin cebini biraz olsun rahatlatmayı hedefleyen aile destek programları kapsamında çocuk desteği başlığı ile yeni bir destek daha listeye eklendi.

Devlet tarafından verilen sosyal yardımlar vatandaşların yakın takibinde Bu desteklere başvurular ve başvuru şartları da vatandaşların en çok araştırdığı konuların başında. Türkiye Aile Destek Programı kapsamında çocuğu olan dar gelirli vatandaşlara destek ödemesi yapılacağı bilgisine yer verilmişti. Öte yandan elektrik ve doğalgaz tüketim desteği ödemelerindeki tutar da artırılmıştı. İşte detaylar…

Dar gelirli ailelere verilen yardımların kapsamları ve tutarları genişletildi. Türkiye Aile Destek Programı’nın kapsamının genişletilmesiyle 450-600 TL olan destek tutarı da 850-1.250 TL’ye yükseldi. Yapılan iyileştirme ile birlikte hane başına aylık 850-1.250 TL ödeme hesaplarda oluyor.

Türkiye Aile Destek Programı’nın kapsamı da genişletildi. Bu kapsamda ‘Çocuk Yardımı, Çocuk Desteği’ başlığı ile hanelerde bulunan çocuk sayısına göre hanelere aylık olarak 350-650 TL arası ödeme yapılacak. 1,2,3,4,5 çocuklu hanelere yapılacak ödemeler şöyle;

1-2 çocuklu hanelere 350 TL
3 çocuklu hanelere 450 TL
4 çocuklu hanelere 550 TL
5 çocuk ve daha fazla çocuklu hanelere ise 650 TL destek verilecek.

Destek programı kapsamında yapılan iyileştirme ile elektrik desteği tutarı da arttı. Yeni güncelleme ile 1-2 kişilik hanelere 75 kw karşılığı 108 TL, 3 kişilik hanelere 100 kw karşılığı 144 TL, 4 kişilik hanelere 125 kw karşılığı 180 TL ve 5 ve üzeri nüfusa sahip hanelere ise 150 kw karşılığı 216 TL ödeme yapılacak. Öte yandan bu yıl hayata geçirilen Doğalgaz Tüketim Desteği’nde de önemli iyileştirmeler yapıldı. İllere göre değişiklik gösteren doğalgaz destek tutarı 900-2.500 TL arasında hesaplarda olacak.

Hanelerin Cebini Rahatlatacak Yardım Müjdesi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın