Güvenlik Korucuları Alımı

0
893

İçişleri Bakanlığı bünyesinde Adıyaman Samsat Kaymakamlığı, Çelikhan Kaymakamlığı ve Gölbaşı Kaymakamlığı güvenlik korucusu alımı yapıyor. Alım yapılacak güvenlik korucuları İlçe Jandarma Karakolunda görevlendirileceklerdir.
SAMSAT KAYMAKAMLIĞI GÜVENLİK KORUCUSU ALIMI
Adıyaman Samsat Kaymakamlığı bünyesinde 4 adet güvenlik korucusu alımı yapılacaktır. Söz konusu ilanda ” T. C. Vatandaşı olmak, askerlik hizmetini yapmış olmak, 40 yaşından büyük olmamak, okuryazar olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, hüküm giymemiş olmak” şartları bulunmaktadır. Adaylar başvurularını 26 Ekim 2017 ile 6 Kasım 2017 tarihleri arasında dilekçe ile şahsen Samsat İlçe Jandarma Komutanlığına yapacaklardır.
ÇELİKHAN KAYMAKAMLIĞI GÜVENLİK KORUCUSU ALIMI
Çelikhan İlçesi Mülki sınırları içinde Karaçayır, Mutlu ve Askerhan Köylerinde azalan GK sayılarının takviye edilmesi maksadıyla toplam 6 adet güvenlik korucusu alımı yapılacaktır. Adaylar başvurularını 06-08 Kasım 2017 tarihleri arasında mesai saati bitimine kadar Çelikhan Kaymakamlık Makamına yazılmış olan dilekçe ile birlikte, ilgili evrakları ekleyerek şahsen Çelikhan İlçe Jandarma Komutanlığına yapacaklardır. Söz konusu ilanda “T.C. vatandaşı olmak, Erkek adaylar için Askerlik hizmetini yapmış olmak, 40 Yaşından büyük olmamak, Okuryazar olmak, Kamu haklarından mahkum bulunmamak” şartları bulunmamaktadır.
GÖLBAŞI KAYMAKAMLIĞI GÜVENLİK KORUCUSU ALIMI
Adıyaman Gölbaşı Kaymakamlığı bünyesinde 18 güvenlik korucusu alımı yapılıyor. Söz konusu ilana başvurular 26 Ekim 2017 ile 8 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Söz konusu ilanda “T.C. vatandaşı olmak, Erkek adaylar için Askerlik hizmetini yapmış olmak, Aktoprak Köyü, Hacılar Köyü ve Çataltepe Köylerinden yapılacak alımlar 678 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile yapılacağından 30 yaş, yeterli müracaat olmaması EK-C 4 durumunda 35 yaşından büyük olmama şartı; Balkar Beldesi, Karaburun Köyü, Karabahşili Köyü ve Yeşilova Köylerinden yapılacak alımlar Jandarma Genel Komutanlığı JGY:202-24 sayılı Yönergesi esaslarına göre yapılacağından 40 yaşından büyük olmama şartı aranmaktadır, Okuryazar olmak, Kamu haklarından mahkûm bulunmamak” şartları bulunmaktadır.

Yorum Yaz

DESTEK İÇİN YORUM YAZ PAYLAŞ