EYT askeri Ücreti Güncel Hesaplamalar

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EYT düzenlemesinde çalışmalarda son aşamaya gelindi. Emeklilikte yaş bekleyenler için yapılan değişikliğe göre öncelikle 1,5 milyon kişi emekli olacak. 1999 yılı öncesinde işe başlayan, 25 yılını dolduran erkeklerle, 20 yılını dolduran kadınlar yaş koşulu aranmaksızın emekli olabilecek. Çalışanlar ve dar gelirliler ile ilgili üç önemli düzenleme önümüzdeki günlerde hayata geçirilecek. Üzerinde durulan formüle göre ilk etapta 1,5 milyon EYT’linin emeklilik hakkı kazanacağı hesaplanıyor. Maaş hesabında ise rakamlar netleşmeye başladı. En düşük emekli maaşının asgari ücret düzeyine çekilmesi üzerinde de duruluyor.

Sabah’ta yer alan haberde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda, emekli, çalışan ve dar gelirlinin durumlarının düzeltilmesi için gelecek günlerde üç önemli düzenleme yapılması gündeme geldi.

EYT kapsamında yaklaşık 3-4 milyon kişi bulunuyor. Yapılacak düzenleme kapsamında ilk etapta yaklaşık 1,5 milyon kişinin emeklilik hakkı kazanacağı hesaplanıyor. Daha sonrada prim gün sayılarına göre bir kademelendirme yapılması gündeme alındı. Böylece geri kalan 2-3 milyon EYT’li de kademeli olarak emeklilik hakkı kazanmış olacak.

EYT askeri Ücreti Güncel Hesaplamalar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın