Eşi Vefat Edenlere Yapılan Konut Yardımıyla İlgili Yeni Açıklama

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yapılan konut yardımı için yeni açıklamada bulundu., eşi vefat etmiş sosyal yardım faydalanıcısı kadınlara yönelik yeni konut desteği açıklandı. Konut destek programı kapsamında hane başına 300 bin TL destek verileceği açıklandı destekten, eşi vefat etmiş ve 18 yaş altı en az 3 çocuğa sahip olan sosyal yardım faydalanıcısı kadınlar başvuru yapacak.

Aile ve sosyal hizmetler bakanlı derya Yanık’ın eşi vefat etmiş sosyal yardım faydalanıcısı kadınlara yönelik yeni bir desteği hayata geçirdiğini açıkladı.

“Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Konut Destek Programı kapsamında 2.023 adet konut temini sağlayacağız. Toplamda 607 milyon TL bütçemiz ile hane başına 300 bin TL destek vereceğiz”

Yapılan yardıma eşi vefat etmiş ve 18 yaş altı en az 3 çocuğa sahip olan sosyal yardım faydalanıcısı kadınlar başvuru yapabileceğini açıkladı.

Bakan, “Eşi Vefat Etmiş Sosyal Yardım Faydalanıcısı Kadınlara Yönelik Konut Desteğimiz ile alakalı aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur. 24 Ekim Pazartesi günü duyurduğumuz Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Konut Destek Programı kapsamında, 2.023 adet konut temini ile toplamda 607 milyon TL bütçe ayırarak hane başına 300 bin TL destek vereceğimizi açıklamıştık. Söz konusu destekten eşi vefat etmiş ve 18 yaş altında olmak kaydıyla 3 ve daha fazla çocuğu olan sosyal yardım faydalanıcısı kadınların yararlanabileceğini duyurduk. Başta Büyükşehir Belediyeleri olmak üzere yerel yönetimler ve hayırseverlerle iş birliği içerisinde hayata geçirilecek bu programa dair bazı yanlış değerlendirmelerin yapıldığına şahit oluyoruz.” Açıklamasını yaptı.

Eşi Vefat Edenlere Yapılan Konut Yardımıyla İlgili Yeni Açıklama

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın