Emeklilik Talebi Geri Çekilebilir mi?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emekli olmaya karar verip talepte bulunanlar bu talebinden vazgeçebilir mi? Emekli olan memur emekli iptalini istese kabul olur mu? Emekli olan memur, emekliliğinin iptalini isteyebilir mi?

Emekli talebinde bulunan bir personel emekli olacağını belirttiği tarihten önce emeklilik talebinden vazgeçebilir olduğu fakat emekliliğe sevk onayı aldıktan sonra emeklilik talebinden vazgeçemez.
Emeklik Başvurusunu Etkileyen Dururumlar Şöyle Açıklanmıştı;
‘’Bir memur, çalışırken bulunduğu derece ve kademenin emeklilik işleminde daha düşük olduğunu gördükten sonra emeklilik işleminin iptalini isteyebilir. Zira intibak işlemi, sitemizde de zaman zaman değerlendirdiğimiz konulardan biridir ve emekli aylık ve emekli ikramiye tutarını etkileyen bir işlemdir. 1 inci derece 4 üncü kademe + 2200 ek gösterge üzerinden aylık ve ikramiye tutarını alacağını bekleyen bir memur, emeklilik işleminde 2 nci derecenin 1600 ek göstergesi üzerinden emeklilik işleminin yapıldığını gördüğü an hem emekli aylık tutarında hem de emekli ikramiye tutarında azalma olduğunu gördüğünden, emeklilik işleminin iptal edilmesini isteyebilir.
Yani yüksek okul mezunu 30 yıl hizmeti olan bir kişi ¼ + 2200 üzerinden emekli işlemi tesis edilmiş olsa bugün için aylık 2386 TL. aylık, 86050 TL. ikramiye alır, ancak yine yüksek okul mezunu olan kişinin emeklilik işlemi 2/6 + 1600 üzerinden yapıldığında ise 2086 TL. aylık, 75235 TL. ikramiye alır, bu fark durum emeklilik konumundaki bir kişi için önemli olmaktadır’’

Emeklilik Talebi Geri Çekilebilir mi?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın