Emeklilik Sorgulama Nasıl Yapılır?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sizlere yazımızda emeklilik başvuru evrak takibini nasıl yapacağınız ve sorgulamanın nasıl olduğu hakkında bilgi vereceğiz.  İnternetten e devlet emeklilik sorgulamasını çok kolay bir biçimde yapabilirsiniz.

Artık evrakların çoğu sanal ortamlara aktarılmış olup, kısa sürede sorgulama ve takip işlemlerinizi yapabilirsiniz. Sanal ortamdaki evrakların korunması da daha kolay olmaktadır. İşlemler için tek gerekli şey e devlet şifrenizdir. Şifre almak için herhangi bir PTT şubesine kimlik kartınız ile beraber gitmeniz gerekmektedir. Kimliğiniz yanınızda bulunmuyorsa pasaport, nikah cüzdanı ya da ehliyet ile de bu işlemleri kolaylıklar gerçekleştirmeniz mümkündür.

Emeklilik Dosyası Sorgulaması Nasıl Yapılır?

  • E devlet kapısına girerek SGK kurumu DYS evrak takibine tıklayınız.
  • Uygulama sayfası açıldığında karşınıza çıkan kimlik doğrulama butonuna tıklayarak e devlet kapısına giriş yapınız.
  • SGK doküman yönetim sistemi isimli uygulamaya yönlendirilmenizin ardından kimliğinizi onaylamanız gerekecektir.
  • Yönetim sistemine giriş sağladıktan sonra yıl seçerek sorgula butonuna tıklayacaksınız. Böylece emeklilik evrak takibi sonuçlarınız karşınıza çıkacaktır.

Emeklilik Başvuru Evrak Takibi Nasıl Yapılmaktadır?

Sosyal güvenlik kurumu evrak kayıt ve takip sistemi arama sayfasına girerek kimlik numaranızı ve evrakın kayıt edildiği yılı girin. Daha sonra evrak ara butonuna tıklayarak TC. kimlik numaranız ile kolaylıkla evrak takibi yapabilirsiniz. Evrak ara butonuna tıkladıktan sonra önünüze evrak takip SGK dokümanları da çıkacaktır.

 Emeklilik Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 3 hafta önce

    İŞLEVLİ BİR SİTE

    Cevapla
Bizi Takip Edin

Bize Katılın