Emekli Zamları Ne Kadar?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Enflasyon rakamları ile değerlendirilen emekli ve memur zammı 2023 Ocak için yeniden hesaplanıyor. Toplamda 6 aylık enflasyon verilerin açıklanmasının ardından emekli zammı rakamları da belli olmuş olacak. Peki, en düşük emekli maaşı ne kadar, kaç TL?

Emekli zammı ne zaman belli olacak?

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, aralıkta asgari ücret, ocakta ise memur ve emekli maaşlarına yönelik düzenleme yapılacağına işaret etti. Kamu görevlileriyle yapılan toplu sözleşme hükümlerine göre memur maaşları, emekli aylıkları Ocak 2023’te yüzde 8, Temmuz ayında yüzde 6 oranında artırılacak, enflasyon farkları da ayrıca ilave edilecek.

Ocak 2023’te en düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

2022 yılı ilk 6 aylık enflasyon farkına göre memura 41,69 ve emekliye yüzde 42,35 oranında zam yapıldı. Gerçekleşecek olan enflasyonun yüzde 15 oranında olması durumunda emeklilerin en az yüzde 15’lik zam alacağı tahmin ediliyor.

Devlet memurları sözleşmeliler, geçici personel ve emeklileri zamlı maaşlarını enflasyon farkını 15 Ocakta alacak. SSK’lılarda 4 bin 687 liradan 5 bin 700 liraya yükselecek.

Emekli Zamları Ne Kadar?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın