Emekli ve Memura Yüzde 15 Yeni Zam Açıklaması

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz tarihlerde 2023 yılı için memur emekli maaşlarına %30 zam vereceği belirtildi. Ekonomi uzmanı İslam Memiş memur ve emekleri maaşları hakkında açıklamada bulundu yüzde 15 ek zam yapılacağını belirtti.

Asgari ücrete yapılan yüzde 54 zamdan sonra memur ve emekli maaş zamları geçmiş zamanda yüzde 25 olarak yapılacağı açıklanmıştı. Memur ve emeklilerden gelen tepkilerin ardından Cumhurbaşkanı tarafından zam yüzde 30 a çıkartıldı. Bu zammın yakın zamanda tekrar artacağı düşünülüyor.

Ekonomi uzmanı İslam Memiş memur ve emekliye yeni zam geleceğini açıkladı. Aralık ayı enflasyon kararları sonrası memur yüzde 16.8, emekli maaşına ise yüzde 15 zam getirilmişti.  Cumhurbaşkanı tarafından bu zam yüzde 25e çıkmıştı. Yapılan açıklamadan bir gün sora bu zam yüzde 30a çıkarken en düşük emekli maaşı 5.500 TL oldu.

Ekonomi konusunda bilgi sahibi olan ve önceden yaptığı açıklamaları dikkat çeken altın ve para piyasaları uzmanı İslam memiş memur ve emekli maaşlarına yüzde 15 maaş geleceğini açıklayıp bu zammın yapılacağı tarih hakkında açıklamada bulundu.

İslam Memiş ‘’Mart ortası emekli ve memura yüzde 15 ilave zam. Mayıs ilk haftası seçşm. Beklentim bu yönde.’’ Dedi.

Emekli ve Memura Yüzde 15 Yeni Zam Açıklaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın