Emekli Aylığını Kestirerek Çalışmak Avantajlı mı?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SGK’da hala prim almaya devam ettikleri bilinen emekli aylığını kestirerek çalışmakta olan bireylerin bu gibi durumlarda tekrar emeklilik dilekçesi vermesi gerektiği görülmektedir.

Herkesin bildiği gibi emeklilik aylığını kestirerek çalışmakta olan bireylerin sigortadan prim almaya devam ettiği görülmektedir. Fakat bu durumlarda bireylerin kendi emeklilik dilekçelerini çalıştıkları kuruma iletmeleri gerektiği görülmektedir.

İlgili kuruma iletilen söz konusu bu dilekçe aracılığı ile bireylerin prim günleri hesaplanması gerçekleştirilmektedir. Emeklilik aylığını kestirmek ve o şekilde çalışmak avantajlı bir konu olarak mı görülmektedir?

Emeklilik Aylığını Kestirmek

Aslında bakıldığında söz konusu konu üzerine yapılan araştırmalara göre bakıldığında emeklilik aylığını kestirerek çalışmanın avantajı olmadığı görülmektedir. Çoğu birey sigorta oldukları süreler içerisinde yatan primlerin tekrar bir şekilde hesaplanması yolu ile daha fazla bir miktarda maaş alacaklarını düşünmektedir.

Fakat bu durum aslında böyle bir işleyişe sahip olmamak ile birlikte fazla maaş da getirmemektedir. Aslında bakıldığında söz konusu bu durum adı üzerinde kestirmek olduğu için bireyleri de bir nevi kayba da uğratmaktadır.

Bu neden ile emeklilik aylığını kestirerek çalışmayı düşünen bireylerin ilk olarak birtakım hesaplar yapmaları önerilmektedir. Bu konu üzerine asıl avantajlı olan durum önceden bir hesaplama yapmak olarak karşımıza çıkmaktadır. Önceden hesaplanmaması sonucunda ise bireyleri kazanç sağlamak yerine kayıp yaşamalarına sebep olabilecek bir konu olmaktadır.

Emekli Aylığını Kestirerek Çalışmak Avantajlı mı?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın