Elektrik Ödemeleri Ne Zaman Yatacak?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elektrik desteği ödeme tarihleri ile ilgili açıklamalar elektrik faturalarını ödemekte zorlanan ihtiyaç sahibi vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor.  Aile ve sosyal hizmetler bakanlığı tarafından sağlanan elektrik tüketim desteği ödeme tarihleri merak ediliyor. Cumhurbaşkanın kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada yardım tarihleri verildi.

Cumhurbaşkanı yaptığı açıklamada “Elektrik desteğinden yararlanan 3 milyon hanenin 666 milyon lira tutarındaki ödemesi bu hafta içinde yapılacak.” dedi.

”Gelir seviyesi belli bir rakamın altında kalan vatandaşlarımıza koruyucu önleyici tarzda destek olacak yeni programlar geliştirdik. Türkiye Aile desteği… Bu kapsamda 2,5 milyon insanımıza 3.2 milyar lira yarın hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacaktır. Elektrik desteğinden yararlanan 3 milyon hanenin 666 milyon lira tutarındaki ödemesi bu hafta içinde yapılacak.

Doğalgaz yardımının 2022 kış dönemi ilk ödemesi de bu hafta gerçekleştirilecektir. Engelli ve yaşlıların hak sahiplerinin 2.1 milyar tutarındaki kasım ödemeleri de geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Vatandaşlarımızın kış binin üzerindeki Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfına ek ödeme… Bu hafta içinde 7 milyar tutarında bir sosyal destek rakamını insanlarımızın hizmetine sunmuş olduk.”

Elektrik Faturası Desteği Ne Kadar?

1-2 kişilik muhtaç hanelere 103 TL

3 kişilik muhtaç hanelere 137,33 TL

4 kişilik muhtaç hanelere 171,67 TL

5 kişilik muhtaç hanelere 206 TL ödenmektedir.

Elektrik Ödemeleri Ne Zaman Yatacak?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın