Doğalgaz Tüketim Desteği Ödemeleri Ne Zaman Yatacak? Bakandan açıklama!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Doğalgaz desteği ödemelerinin ne zaman yatacağı kış dönemi için doğalgaz başvurusunda bulunan kişiler tarafından merak ediliyor. Bakan yanık tarafından yapılan açıklamaya göre ihtiyaç sahibi ailelerin kışın zor günler geçirmemesi için doğalgaz tüketim desteği  ödemeleri verilecek.

Aile ve sosyal hizmetler bakanlığı kışın zor günler geçirmemesi için ihtiyaç sahibi ailelere doğalgaz tüketim desteği ödemeleri yatıracak. Vatandaşların bu ödemelerin yapıldığı ve ne zaman yapılacağını merak ettikleri belirtiliyor.

Bilgilere göre bu yıl ilk defa uygulanmaya alınan destek kapsamında daha önce 330 Bin haneye yardımda bulunulacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanından Açıklama;

 Aile ve sosyal hizmeteler bakanı  “Bu dönem öncesinde ilk olarak destekten yararlanma şartını esneterek, kiracı olan vatandaşlarımızı kapsama dahil ettik. Ardından 450 lira ile 1150 lira arasında olan 2022 yılı kış dönemi için belirlenen destek tutarımızı 900 lira ile 2 bin 500 lira aralığına yükselttik. Önümüzdeki günlerde ödemelerimizi gerçekleştireceğiz.” İfadelerini kullandı.

Aile ve sosyal hizmetler bakanı Derya yanık 5 Eylül 2022 tarihinde başlamış olunan doğalgaz tüketim desteği başvurularının ödenmesine ilişkin açıklamada bulundu. Bakan yanık ihtiyaç sahibi ailelere yönelik hayata geçirilen doğal gaz tüketim desteğinde kış dönemi ödemelerinin başladığını duyurdu.

Ayrıca bakan doğalgaz tüketim desteğinden daha fazla ailenin yararlanması adına düzenlenmelerin yapıldığını belirtti. Yanı ‘’ “Önceki dönemimiz içerisinde yer almayan kiracılarımızı da destek kapsamına aldık. Bu doğrultuda başvuru şartları uygun olan ev sahibi veya kiracı olarak ikamet eden, mesken niteliğinde hanelerde yaşayan vatandaşlarımız destekten yararlanabilecek.” Açıklamasında bulundu.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Doğalgaz başvuruları nasıl yapıldı? Doğalgaz desteğinden yararlanmak isteyenler için başvurular e-devlet üzerinden ve ya sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından başvurular alınabilmekte.

Doğalgaz Tüketim Desteği Ödemeleri Ne Zaman Yatacak? Bakandan açıklama!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın