Devletten Kirada Oturan Ailelere 12 Ay Destek Ödemesi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal devlet anlayışı le zor durumda ve kirada olan ailelere yönelik 12 ay boyunda en az 810 TL sosyal destek ödemesi verilecek.  Aile Bakanlığı tarafından her ay düzenli yardım yapılacak.

Zor durumda olan ailelere sunulan desteklere bir yenisi daha ekleniyor. Uzun süredir kira yardımı ödemesi yapılıyor. Aylık olarak ödenen bu desteğe ek muhtaç ailelere yönelik düzenli ödeme yapılması kararı alındı. Aile ve Sosyal hizmet Bakanlığı çalışmalarını hızlandırdı. Torba Yasa kapsamında sunulan destek tutarı artırıldı.

Aile Destek Paketi kapsamında aylık yapılan ödemeler 450 TL iken alt limit sınırı 810 TL’ye yükseldi. Aile içerisinde kişi başına düşen gelir üzerinden hesaplanan bu rakam en fazla 1.250 TL’ye ulaşıyor. 12 ay boyunca düzenli olarak devam eden ödemelerin geri ödeme yapılması gerekmiyor.

  • Sigortalı olarak herhangi bir yerde çalışmamak
  • Emekli, dul, yetim aylığı almamak
  • Hangi bir yerden belirli bir mal varlığı bulunmaması
  • Gelir testi sonucunda fakirlik sınırının altında olmak
  • Düzenli bir gelire sahip olamamak

Aylık kira yardımı desteğinden faydalanmak isteyen vatandaşın belirli şartları karşılaması gerekiyor. Tüm şartları karşılayanlar başvuru sürecinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına talebini iletmesi gerekiyor. Bu sırada belirli evrakların teslim edilmesi gerekiyor.

Devletten Kirada Oturan Ailelere 12 Ay Destek Ödemesi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın