Devlet Dairesi 27 Memur, Kamu Personeli ve İşçi Alımı Kılavuzu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Devlet dairesi kamu ilan yayınladı. Kurum tarafından yayınlanan iş ilanlarına göre farklı unvanlarda 27 memur alımı, kamu personeli alımı ve işçi alımı için başvuru kılavuzu yayınlandı. Kamu kurumu iş ilanı başvurusu için kamurehber.net olarak hazırladık.

Devlet dairesi tarafından yayınlanan iş ilanlarına göre kurum bünyesinde çalışacak farklı unvanlarda 27 memur alımı, kamu personeli alımı ve işçi alımı için iş ilanı kılavuzu yayınlandı. Belirlenen iş ilanlarına başvuru yapmak isteyen adaylar için kamurehber.net olarak haberimizde verdiğimiz adımları takip ederek sizde iş sahibi olabilirsiniz.

Devlet dairesi olarak nitelendirdiğimiz kurum Hakimler ve Savcılar Kurulu olup alımı yapılacak unvanlar ise 15 sözleşmeli büro personeli alımı, 5 şoför alımı ve 7 temizlik personeli olmak üzere kurum bünyesine alımlar yapılacaktır.

HSK Kamu Personeli Alımı Başvuru Şekli

HSK kamu personel alımı ilanlarına başvuru yapmak isteyen adaylar için başvurular HSK web sayfası üzerinden yayınlanan başvuru formunu alıp doldurduktan sonra başvuruda gerekli olan belgelerin de şahsen veya posta yolu ile Emniyet Mahallesi, Mevlana Bulvarı No:36 Yenimahalle / ANKARA adresine iletilecek şekilde yapılacaktır.

Başvurular henüz başlanmamış olup başvurular 30 Mayıs 2022 tarihinde alınmaya başlanacak olup en geç müracaatlar 3 Haziran 2022 tarihine kadar en geç mesai saatleri içerisinde yapılması gerekiyor.

Personel Alımı Koşulları

Başvuru yapacak adayların neredeyse her kamusal ilanlarda yer alan bir şart olan 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. Maddesinde yer alan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma, son müracaat tarihinden itibaren 36 yaşını tamamlamış olmama, Büro personeli alımı için adayların üniversitelerin adalet bölümlerinden mezun olma şartları aranıyor.

Şoför alımı için adayların en az lise veya dengi okullardan mezun olma ve en az B sınıf ehliyet şartı aranmaktadır.

Hizmetli alımı için adayların lise mezunu olması, kamusal haklarından mahrum olmaması şartları aranmaktadır.

Devlet Dairesi 27 Memur, Kamu Personeli ve İşçi Alımı Kılavuzu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın