Çalışmayanlara 2500 TL Sosyal Yardım Desteği

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İhtiyaç sahibi aileler devletten 12 ay boyunca sosyal yardım alabiliyor. Verilen yardımlar 850 TL ila 2500 TL arasında değişiyor. 12 ay boyunca T.C. Kimlik numarasına göre hesaplara yatıyor. E-Devlet veya SYDV’ler aracılığıyla alınan başvurular onaylandığı takdirde ödemeler başlıyor.

Düzenli bir geliri olmayan veya aylık geliri belirli bir sınırın altında olan vatandaşlar için devletten yardım sağlanıyor. İhtiyaç sahipleri devletin sunduğu destek programlarıyla ödeme alıyor. Çalışmayan kişilere 12 boyunca 850, 1000, 1250, 2500 TL destek sağlanıyor. Bu destekler çocuğu olan, işi olmayan, dul, yetimlere ödeniyor. Ayrıca faturalarını ödemekte zorlanan ihtiyaç sahiplerine doğalgaz desteği, doğum yardımı gibi destekler de öne çıkıyor.

Bu yardımı alabilmek için hane içerisinde gelire ve kişi sayısına bakılıyor. Hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte biri altında olması durumunda destek sağlanabiliyor.E-Devlet veya SYDV aracılığıyla başvuru yapılabiliyor.

Eşi vefat eden ve maddi durumu yetersiz kadınlar ise 2 ayda bir ödenen destekten faydalanabiliyor. 1000 TL olarak ödenen desteği almak için herhangi bir sosyal güvence olmaması gerekiyor. Yılda 6 kez yapılan ödemelerle toplam ücret 6000 TL’ye kadar çıkıyor.

Hayatımıza yeni giren desteklerden birisi de ‘Çocuk Destek Bileşeni’ olmuştu. Bu destek programı kapsamında, 1-2 çocuklu ailelere 350 TL, 3 çocuklu ailelere 450 TL ödeniyor. 4 çocuklu haneler 500, 5 çocuklu haneler ise 650 TL ücret alabiliyor. Bu desteği almak için de hane halkı gelirinin asgari ücretin üçte biri altında olması gerekiyor.

Çalışmayanlara 2500 TL Sosyal Yardım Desteği

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın