Çalışanları İlgilendiren Yıllık Yol İzni Nedir?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yıllık İzinler Dışında İşveren Tarafından Yıl İçerisinde Verilen Diğer Ücretli, Ücretsiz Veya Dinlenme Ve Hastalık İzinleri Yıllık İzinden Düşülemez. Bu Konu ‘Yıllık Ücretli İzin Yönetmeliği’nde Açıkça Yer Almıştır. Yani Çalışanların Kullandığı Yıllık Ücretli İzin Dışındaki Tüm İzinler Yıllık İzinden Mahsup Edilemeyecektir.

Yıllık İzinde Hafta Sonu, Genel Tatil, Bayram Vb. Günler

Yıllık ücretli izin günlerinin hesabında izin süresine rastlayan ulusal bayram, hafta tatili ve genel tatil günleri izin süresinden sayılmaz. bu günler izinin bitiş tarihini uzatır.

İzinler Bölünemez

Yıllık Ücretli İzin İşveren Tarafından Bölünemez.

Yol İzni Var Mı?

Yıllık ücretli izinleri işyerinin kurulu bulunduğu yerden başka bir yerde geçirecek olanlara istemde bulunmaları ve bu hususu belgelemeleri koşulu ile gidiş ve dönüşlerinde yolda geçecek süreleri karşılamak üzere işveren toplam dört güne kadar ücretsiz yol izni vermek zorundadır. Burada kritik nokta yol izninin ücretli bir izin olmadığıdır.

İşçilerin Yol İzni Memurlardan Farklı

Çalışanlar izinlerinin bulundukları yerden başka yerde geçirecekler ise 4 güne kadar yol izni alabilirler fakat unutmamak gerekir ki bu yol izni süreleri ücretsiz bir izindir. Kamuda memurların yol izin süreleri ücretli olup herhangi bir kesinti yapılmamaktadır. Yani memurlar için yol izni ücretten düşmez.

Çalışanları İlgilendiren Yıllık Yol İzni Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın