Bakan Bilgin Güncel EYT Açıklaması Geldi! ‘Dijital Kayıt Sistemi Yok’

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TBMM de açıklamada bulunun bakan EYT konusuna da değindi. Bu doğrultuda çalışmalar devam ederken ise Bir çok EYT’linin SGK kayıtlarının kayıp olduğu iddiası gündeme düştü.

Milyonlarca Vatandaşın beklediği EYT ile ilgili son hazırlıklar devam ediyor. Emeklilikte yaşa takılanlar için yapılan çalışmada yaş şartını kaldıran ve 1999 düzenlemesi öncesi hakları sigortalıya sağlayacak formül üzerinde yoğunlaşıldı. 

Bu doğrultuda çalışmalar devam ederken ise Birçok EYT’linin SGK kayıtlarının kayıp olduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü. 

Bakan Yaptığı Açıklamada “EYT, 99 8 Eylül öncesi işe girenleri kapsıyor. Bu dönemde ne yazık ki dijital kayıt sistemi yok. Biz bütün bunları organize etmeye çalışıyoruz.

Bütün bu çalışmaları tamamladığımız zaman, gerçek boyutları ortaya çıktığı zaman bunu paylaşacağız. En kapsamlı düzenlemeyi yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bugün yaş şartı olmasaydı, Haziran ayına göre kaç kişi emekli olabilirdi? Bir milyon 500 bin-600 bin. Bütün verileri alıp gerçekçi bir çalışma yapmamız lazım”  dedi.

8 Eylül 1999 öncesi işe girenlerin SGK kayıtlarının kayıp mı? Bakan Bilgin’in TBMM de yaptığı açıklama dikkat çekti. 

Bakan Bilgin Güncel EYT Açıklaması Geldi! ‘Dijital Kayıt Sistemi Yok’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın