Aralık Ayı Sosyal Yardım Ödeme Tarihleri

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı takibinde gerçekleştirilen Aile Destek Programı ödemeleri, aralık ayının yaklaşmasıyla yeniden gündeme geldi. Aralık ayı sosyal yardım parasının hangi tarihte yatacağını merak eden vatandaşlar, konu hakkında son açıklamaları yakından takip ediyor.

2022 Aralık ayı Aile Destek Programı ödemeleri henüz yatmadı. Söz konusu ödemelerin takvimi henüz duyurulmasa da, kasım ayında ödemeler ayın 8’inde yatırılmıştı. Buna göre, Aralık ayı ödemelerinin de ayın ilk haftası yapılması bekleniyor. Bizde gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Konu hakkında resmi açıklama geldiği takdirde ahaber.com.tr’de olacak.

Aile Destek Ödemesi İçin Başvuru Şartları
Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak

 Mavi kart sahibi olmak.

Yerleşim yerinin yurt dışında olmaması

18 yaşından küçük olmamak.

Hanesinde memur, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunmamak.

Aile Destek Programı kapsamındaki geçerli başvurular, hanenin sosyoekonomik profilinin ve gelir seviyesinin belirlenmesi için ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına iletilecek bu hanelerden 3294 sayılı Kanun kapsamında olduğu tespit edilenler, bu tespiti takip eden ödeme dönemi itibarıyla söz konu destek programından yararlanabilecektir.

İlana göre 450 tl altı gelir alan ailelere 1.250 TL

450 TL – 911 TL altı gelir alanlar 1.100 TL

911 TL- 1372 TL altı gelir alanlar 950 TL

1372 TL- 1833 TL altı gelir alanlar 850 TL

Aralık Ayı Sosyal Yardım Ödeme Tarihleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın