Aralık Aile Sosyal Yardım Paraları Tarihleri! Ne Zaman Yatacak?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aralık ayı için vatandaşlar aile destek yardımı ödeme tarihini merak etmekledir. Aralık ayı sosyal yardımı paraları ne zaman yatacağı sorulmaktadır. İhtiyaç sahibi aileler sosyal yardım paralarından faydalanabilmektedir.

Aile sosyal yardım paraları aile ve sosyal hizmetler bakanlığında geri ödemesiz yapılmakta. Aile ve sosyal hizmetler bakanı derya yanık yaptığı açıklamada sosyal yardım paralarının e-devlet üzerinden yapılabileceğini belirtti.

Aralık ayı aile sosyal yardım ödemelerinin ilk hafta yatırılması bekleniyor. Kasım ayında ödemeler 8 Kasım 2022 tarihinde hesaplara yatırıldı. Aralık ayı için sosyal yardım paralarının ne zaman yatırılacağı merak ediliyor.

Cumhur Başkanı Kasım ayı için yaptığı açıklamada ‘’450-600 lira olan destek lira olan destek tutarımızı 850-1.250 liraya yükseltiyoruz. Çocuk destek bileşeni kapsamında hanelerde bulunan çocuk sayısına göre hanelere aylık 350 Lira ile 650 lira aralığında destek vereceğiz. Bu kapsamda 1-2 çocuklu hanelere 350 lira, 3 çocuklu hanelere 550 lira, 5 ve daha fazla çocuklu hanelere 650 lira ilave destek sağlayacağız. Yeni tutarlar da kasım ayı ödemelerine yansıtılacaktır. ‘’ dedi.

Sosyal Yardım aralık ayı yardım ödemelerinin ilk hafta ödeneceği tahmin ediliyor. Konuya ilişkin resmi açıklama yapıldığında haberimizde belirteceğiz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardım Başvuru Ekranı İçin Tıklayınız

Aralık Aile Sosyal Yardım Paraları Tarihleri! Ne Zaman Yatacak?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın