Almanya İhtiyaç Sahiplerine 29 Bin Destek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Almanya’da “Hartz IV” Adı Altında Bilinen Ve Bir Yıldan Fazla İşi Olmayanlara Verilen Sosyal Yardım Parası Gündem Oldu. 1 Ocak 2023 İtibariyle Geçerli Olacak “Vatandaşlık Parası, Hem Evliler Hem De Bekarlar İçin Geçerli Olacak. 

Almanya evli olan ailelerde de kişi başı ve çocuk sayısına göre yardım yapacak. Evli olan çiftlerde eşler için kişi başına 451 euro verilecek. Alman devleti çocuklara ise yaşlarına bağlı kişi başı ödeme yapacak. 14 ila 17 yaş arasındaki çocuklar için kişi başı 420 euro, 6 ila 13 yaş arasında olanlar çocuklar için 348 euro, 5 yaşına kadar olan çocuklar için ise 318 euro verilecek. Almanya aileler ve çocuklara ödenecek parayı enflasyon miktarına göre artıracak.

Almanya’da sosyal yardım alanlar arasında göçmenlerin oranı yüzde 40 civarında. Ödenekten faydalananlar arasında Türkiye kökenli göçmenlerin oranı ise, istatistiklerde yüzde 20 olarak tanımlanıyor. Almanya’daki birçok vergi dairesi son zamanlarda sosyal yardım alan Türkiye kökenli göçmene, Türkiye’de evi veya bankada parası olup, olmadığı yönünde sorular içeren mektuplar göndermeye başladı. Türkiye’de malı mülkü olanların sosyal yardımları kesiliyor ve ödenen para da faiziyle geri alınıyor.

Almanya İhtiyaç Sahiplerine 29 Bin Destek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın