ALES/2 Başvuruları Ne Zaman? Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı tarihleri ve başvuruları açıklandı. Başvurular ne zaman? Başvuru detayları haberimizin içeriğinde.

21 Ağustos 2022 tarihinde yapılacak olan ALES/2 sınavının başvuru tarihleri ve başvuru klavuzu yayımlandı ALES 2 başvuru tarihi ve şekli belirlendi. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2022-ALES/2), 21 Ağustos 2022 tarihinde uygulanacaktır.

Sınava başvurular, 24 Haziran – 04 Temmuz 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.

Başvuru kılavuzunda ‘’ Başvuru işleminizi kılavuzda belirtildiği şekilde yaparak sınav ücretini yatırınız. Başvuru bilgilerinizi, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden başvuru süresi içinde kontrol ediniz. Aday başvuru kayıt bilgilerinizin dökümünü edinerek sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden özenle saklayınız. Başvuru bilgilerinizin ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine girilmiş olması başvuru için yeterli değildir. Sınav ücretini başvuru süresi içinde yatırmadığınız takdirde başvurunuz tamamlanmamış olacağından sisteme girilmiş olan başvuru bilgileriniz geçersiz sayılacak ve işleme alınmayacaktır. Adayların, sınav günü saat 10.00’a kadar sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacaktır. Adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır’’ uyarılarında bulunulmuştur.

Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayınız.

ALES/2 Başvuruları Ne Zaman? Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın