Aile Destek Paketi Ödeme Tarihleri Ne Zaman?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile sosyal yardım paraları ne zaman yatacaksorusunun yanıtı sorgulanan konular arasında yer alıyor. Türkiye Aile Destek Programı yardım ödemesi için başvuru işlemlerini gerçekleştiren vatandaşlar ödemelerin ne zaman yapılacağını merak ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ödeme miktarlarının artırıldığını duyurmuştu. Peki, Aile sosyal yardım paraları Ekim ayı ödemeleri ne zaman yatacak? Aile Destek Paketi ödeme tarihleri açıklandı mı, belli oldu mu?

850-1.250 TL’YE YÜKSELDİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türkiye Aile Destek Programı‘nın kapsamını genişlettiklerini belirterek, “Programımızdan daha fazla vatandaşımızın istifade etmesi için mevcut bütçemiz 15 milyar TL’ye 25 milyar TL ilave ederek programımızı genişletiyoruz. Bu doğrultuda 450 TL – 600 TL olan destek tutarımızı 850 – 1.250 TL’ye yükseltiyoruz” dedi.

KİMLERE DESTEK ÖDEMESİNDEN FAYDALANAMAZ?

Aile Destek Programına başvuran kişinin;

Türk vatandaşı olmaması,

Mavi Kart sahibi olması,

Yerleşim adresinin yurt dışında olması,

18 yaşından küçük olması,

Hanesinde memur, kamu işçisi, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması durumlarında başvurular değerlendirmeye alınamayacaktır.

Aile Destek Paketi Ödeme Tarihleri Ne Zaman?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın