Aile Destek Ödemeleri Ne Zaman Yatırılacak

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kasım 2022 aile destek ödemeleri ne zaman yatırılacak. Kasım ayı çocuk desteği ödemeleri tarihleri verildi. Bakan derya yanık açıklama yaptı. Başvuru şartları verildi.

Aile destek programı ödemeleri aylık olarak hazırlanan ödeme listeleri çerçevesinde merkezi olarak yapılandırılmaktadır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahiplerine verilen Aile Destek Programı ödemelerinin ne zaman yapılacağı merak ediliyor.

Aile Destek Programı ödemeleri, aylık olarak hazırlanan ödeme listeleri çerçevesinde merkezi olarak yapılmaktadır. Değişen tutarlarda olmak üzere en fazla 12 ay süreyle Aile Destek Programı ödemesi gerçekleştirilecektir. 12 aylık ödeme döneminin son ödemesi 2023 yılı Haziran ayı için olup bu dönemin ödemesi takip eden Temmuz ayı gerçekleştirilerek söz konu destek programı sona erecektir.

Kasım 2022 Aile Destek Programı ödeme tarihi hakkında henüz net bir açıklama yapılmadı.

Diğer taraftan ise çocuk desteği ödemelerinin Kasım ayında yapılacağı bildirildi.

Sosyal yardım faydalanıcısı hanelere verilecek çocuk başına destekle, hem çocuklu hanelerin hem de çocuklar üzerinden oluşacak giderlerin desteklenmesini amaçladıklarını söyleyen Bakan Derya Yanık, “ Bu doğrultuda Türkiye Aile Destek Programımız kapsamında hayata geçirdiğimiz çocuk desteği ödemelerini de Kasım ayı itibarıyla hak sahiplerinin hesaplarına yatıracağız.” dedi.

Aile Destek Ödemeleri Ne Zaman Yatırılacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın