6 Puanlık SGK Teşviki Neleri İçeriyor İndirim Sağlanıyor Mu?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

6 puanlık SGK teşviki genel olarak sosyo ekonomik ile ilgili olan bir durum olarak kurumca uygulanmaktadır.

6 puanlık sgk teşviki öncelikle kişinin sosyo ekonomik durumu ile sadece ilişkili olmaz. Burada kişi dışında yaşadığı il de göz önünde tutulur. Yani yaşanılan ilin genel olarak sosyo ekonomik durumuna bakılır.

Bunun sonucunda 6 puan kadar bir ek ilave puan verilir. 6 puanlık sgk teşviki puanı ile sosyo ekonomik açıdan bir iyileştirme durumu söz konusu olmaktadır. Yani genel ekonomik durum ile alakalı olan bir sonuç ortaya konur. Burada 6 puan öncelikle bir parayı kapsar. Yani aylığa yansıyacak olan bir para miktarı da denebilir. Bu miktar ile birlikte bir iyileştirme ortaya konur.

6 Puanlık SGK Teşviki İndirimi

6 puana kadar meydana gelen bu indirim ile birlikte teşvik sunulmuş olur. 6 puanlık sgk teşviki genel olarak bir indirim kapsamında ortaya konur. Burada öncelikle teşvik için bir sosyo ekonomik duruma bakılır. Bu sosyo ekonomik durum göz önünde tutularak indirim anında uygulanır. Uygulanan indirim ile birlikte de kişinin aylığında bir iyileştirme durumu söz konusu olur. 6 puanlık sgk teşviki şartı alanında öncelikle kişinin yaşadığı il göz önünde tutulur.

Bu ilde ekonomik durum çok düşük ise bu 6 puan uygulanır.  6 puanlık sgk teşviki ile aylıklara belli bir para yansıması ortaya konur. Böylece daha rahat ve refah bir yaşamın sağlanması amaçlanır. Bu teşvik genel olarak yıllar baz alınarak artarak devam eder. Yani aynı para uygulaması olmaz. 6 puanlık sgk teşviki ile birlikte şimdi güzel bir indirim kapsamı oluşturularak anında yansır.

6 Puanlık SGK Teşviki Neleri İçeriyor İndirim Sağlanıyor Mu?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın