2023 Emekli Maaş Zamları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ocak zammı için gözler hükümet kanadından yapılan emekli maaş zammı beklentisi tahminleri açıklamalarına çevrilmiş durumda. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamalar ise zamma refah payı getirileceği sinyali olarak yorumlandı. Enflasyon farkına göre belirlenen emekli zammının ilk 3 ay farkı belli oldu.

Emekli maaş zammı beklentisi tahminleri milyonların gündeminde yer alıyor. SSK ve Bağ-Kur’lular tarafından emekli zammının ne kadar olacağı merak ediliyor. Ocak ayıyla birlikte emekli maaşlarına yapılacak zam tutarını araştırılıyor. Peki, emekli maaş zammı ne kadar olacak?

Emekli zammı ocak ve temmuz aylarında 6 aylık enflasyon rakamlarına göre belirleniyor. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, ocak ayında Temmuz-Aralık dönemindeki 6 aylık enflasyon oranı kadar, temmuz ayında ise Ocak-Haziran dönemindeki 6 aylık enflasyon rakamları kadar zam alıyor. 

Haziran ayında yapılan zam sonrasında; Temmuz ayının Haziran ayına göre, Ağustos ayının Temmuz ayına göre ve Eylül ayının Ağustos ayına göre enflasyon farkları toplandığında enflasyondaki yüzde 6.91 artış TÜİK tarafından tespit edilmiş oldu.

2023 Emekli Maaş Zamları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın