2021 Engelli Sağlık Kurulu Raporu Nasıl Alınır Ücreti Ne Kadar?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2021 Engelli sağlık kurulu raporu nasıl alınır ve ücreti ne kadar? Evet, bu sorular engelli vatandaş ve yakınları tarafından araştırılmaktadır.

Engelli sağlık kurulu raporu almak isteyen vatandaşların öncelikle herhangi bir devlet hastanesine giderek engelli sağlık raporu almak istediklerini beyan etmeleri ve başvuru yapmaları gerekmektedir. Devlet hastanelerinden alınan bu rapor ile engelli vatandaşların birçok imkândan faydalanmaları mümkün olmaktadır.  Faydalandıkları konuların başında Maaş ve eğitim gelmektedir.

Engelli Sağlık Kurulu Raporu Ücreti

Devlet hastanelerine gidip engellik sağlık raporu almak için başvuru yapan engelli vatandaşların en çok merak ettikleri konuların başında; engelli sağlık kurulu raporu ücreti yer almaktadır.  Peki, engelli sağlık raporu ücreti ne kadardır?  Her ne kadar çeşitli internet sitelerinde engelli sağlık kurulu raporu için 200 TL tutarında bir fiyat biçilmiş olsa da bu tutar tamamen hastane fiyatlandırma politikası ile alakalıdır. Yani engelli sağlık raporu hastaneden hastaneye değişebilmektedir.

Engelli Sağlık Kurulu Raporu Nasıl Alınır?

Engelli sağlık kurulu raporunu sadece sağlık bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş hastanelerden alınabilmektedir. Engelli sağlık kurulu raporunu almak isteyen adayların bu hastanelerin birinde başvuru işlemini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.  Daha sonra hastane tarafından 2021 için gerekli olan bütün testler yapılarak rapor verilmektedir. Hastane yönetimi tarafından sağlık kurulu raporunun verilmesi için gerekli bazı belgelerin ibraz edilmesi istenir.  Engelli sağlık kurulu raporu nasıl alınır diye merak edenler için aşağıdaki listeyi hazırladık.  Bu işlemleri eksiksiz gerçekleştiren vatandaşların raporu almaları mümkündür.

  • İlk olarak başvuru formu doldurulmalıdır. Başvuru formunu hastane danışmanından alabilmeniz mümkündür.
  • Engelli kimlik bilgisi, Kimliksiz işlem yapılmamaktadır.
  • Engelli sağlık kurulu raporu için hastane yönetimden engelli vatandaş için 5 adet fotoğraf talep edilmektedir. Bu fotoğraflar hastanenin çeşitli birimleri için kullanılmaktadır.

2021 Engelli Sağlık Kurulu Raporu Nasıl Alınır Ücreti Ne Kadar?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın