1250 TL Sosyal Yardım Parası

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile ve Sosyal İşler Bakanlığı tarafından verilen bu hizmet, salgın sırasında daha önce oluşturuldu. Salgın döneminde ihtiyaç sahiplerine yardım parası verildi. Salgın sürecinin sona ermesinin ardından bu yardımlar da sona erdi.

Aile ve Sosyal İşler Bakanlığı yeni bir uygulama başlattı ve destek paketi kapsamında geçim sıkıntısı çeken ailelere ve insanlara yardım edebilecek. Başvuru sahibinin aylık geliri 450 TL’den az ise 1250 TL geçim ödeneğine hak kazanır. Ancak, başvuranın gelirinin değişmesi durumunda bu ücret alınmayacak, azaltılacaktır. 1250 TL gelir desteği talebiniz onaylanırsa bu hizmeti 12 ay kesintisiz alırsınız. 1250 TL gelir desteği talebiniz onaylandıktan sonra PTT veya ATM’lerden bu fonları alabilirsiniz.

Gelir desteği başvurularında değerlendirme süresi 30 gündür. Başvurunuz daha uzun süre beklemede ise Sosyal ve Dayanışma Vakfı ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bunun yerine 1250 TL sosyal yardıma başvuran vatandaşlar 18 yaşını doldurmuş, mavi kart, Türk vatandaşlığı ve Türkiye’de ikamet gibi şartlara sahip olması gerekir. Bu başvurular 3294 sayılı Kanuna göre yapılır. İkamet yerinize göre ait olduğunuz sosyal ve dayanışma fonuna talebinizi iletebilirsiniz. 1250 TL sosyal desteği alma hakkı olan vatandaşlar bu sonuçları e-devletten kontrol edebilirler. Gelen form eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır.

1250 TL Sosyal Yardım Parası

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Bize Katılın